Members

In Memoriam: November 2011 - February 2012

1- MEMBERS AT LARGE
ROBERT F BARGER
WILLIAM M COWIESON
GERALD J CREEDON
TIMOTHY F DEVENY
DOUGLAS D DON SR
NELSON FRESQUEZ
EUGENE R GARRETT
RALPH WILLIAM INGLE
HAROLD W KIRKENDALL
PAUL JOSEPH KROCKMAN
JOHN D LOVE
LARRY OWEN MC LEOD
DANIEL J MITCHELL
ERNEST CALDWELL SNELL
ROSS L STAGGS
RAYMOND LEON SWINEY
SAM TEMPLEMAN

22- WORCESTER, MA
FRED A MILO

26- DETROIT, MI
WILLIAM J ANDERSON
WILLIAM P PENDER

85- PITTSBURGH, PA
JOHN A BAYER
JOHN F CALNAN
JOHN JAMES CONNERS JR
ANDREW FIORENTINI
GEORGE JOHN GERBEN
GORDON L GORR
MICHAEL D HOLLY
WILLIAM F HOLTZ JR
WILLIE HUGULEY JR
PETER P IPOLETTA
CLIFFORD L JONES
RITA E KING
HOWARD E KRAUS
DARRYL R KUNKEL
THOMAS A LANG
RICHARD ANTHONY LIPPI
JOSEPH ROBERT ROMANO
ANTHONY J ROSSETTI
RUSSELL C STALEY
JAMES G STUTHERS
JAMES A TESTA
REGIS J TOGNARINE
JOSEPH C URBANEK
WILLIAM A WEIMER

103- WHEELING, WV
JOHN C KUPCHAK
JERRY R SCOTT

107- HAMILTON, ON
HARPAL S BHANDHAL
WILLIAM K BLAIR
JOHN BOCCACCIO
GUY J HERSEY
MATTHEW K KELLY
BRIAN M LAMBERTUS
LARRY R MARTIN
HAROLD BURTON SHAW
TOMAS E WALKER

113- TORONTO, ON
ALLAN J ADAMS
BERT W ADAMS
PAUL AZZOPARDI
JOHN PEARSON BELL
SYLVANUS BLAIR
NORMAN H BULLOCK
KENNETH D COLE
DAVID COOPER
SULTAN A K DAMJI
ANTHONY FIELD
AGOSTINO FLORA
GEORGE LLOYD GERRIE
JOHN W GILLION
DENNIS RICHARD GORDON
NICHOLAS HALEWICH
BERNARD HARRIS
HARRY BARRIE HIGGINS
ALLISON IRVINE
JOSEPH JOSTIAK
EDWARD A KEARN
PATRICK H KENNEDY
JOSEPH KISH
FREDERICK R LOCKE
MILTON LOMAX
FRANCESCO LUCENO
MIKE R MAC DONALD
DOMENICO MANDERELLO
WILLIAM J MC FADDEN
VERNON MC LAREN
ANTONIO MELO
GARFIELD MENCHIONS
SALVATORE PAGLIALUNGA
PETER POERAZAFF
RENOLD RAMSARRAN
LENNARD J SCOTT
JOHN ANTHONY SHAW
PIRATHEEB SIVAPATHASUNTHRAM
JAMES F TEEVAN
VINCENT J WATTERS
DOUGLAS WEBSTER
JOHN YOUNGS

164- WILKES-BARRE, PA
WILLIAM J VETTER

168- SCRANTON, PA
ALLAN ROSSI

192- OAKLAND, CA
LUCILLE ABNER
JOEL C BROWN
PETER ANTHONY CASEY
KENNETH W DAILEY
CHARLES R DENISON
JAMES G DORAZIO
PASCUAL A GUTIERREZ
GERALD T JACOBS
WILLIAM REYNOLDS

241- CHICAGO, IL
BURTON L BOCKEL
BEN N CARTER
CURTIS COHEN
LEONARD G DAKE
LUELLA F DAVIS
EDWARD L DUCKWORTH
CLAUDE E FIZER
VICTOR FLORES
GEORGE E GARFIELD
CAROL L HARDY
CHESTER HARRIS
KYUSIK H HONG
EARNEST JEFFERSON JR
BOBBY E JOHNSON
JAMES L JONES
RUBEN J LOPEZ
KAREN T LUCKETT
CHARLES LYONS
RUDOLPH MC DONALD
JOSEPH E MC MILLAN
JOHNNY D MOORE
RUTH M PEARSON
HATTIE B PETERSON
GEORGE L POUNDS
ARTHUR L PRESTON
IMOGENE REDD
GENE A ROSS
FREDDIE SIMS JR
LONNIE E SINGLETON
RONALD C STEFINSKY
EDWARD C UNREIN
ROBERT VINING JR
RILEY L WALSON
LEON WILLIAMS
ALOYSIOUS LEO ZUCKER

256- SACRAMENTO, CA
LESTER RAY FRITTS
THOMAS LEROY PARKISON

265- SAN JOSE, CA
STEVEN M BURBANK
ROBERT DELGADO
ERNEST E GALLEGO
FAAFOUINA LEAENO
JOSE LORIGO
PETER OLASIMAN
RAYMOND A SAUNDERS
EVANGLIST TAYLOR

268- CLEVELAND, OH
HAROLD L FUNDERBURG
JOHN S GARDNER
WILBERT R GREEN
DENNIS B MC COY
STEVE PACHOLEWSKI

279- OTTAWA, ON
VERNON BEATTIE
HERVE M GIROUX
PATRICK J MC HUGH
JEAN M PAQUETTE
ROBERT L SIMPSON
EDMOND WEINHOLDT
WALTER YADE

281- NEW HAVEN, CT
JOSEPH HALTER

282- ROCHESTER, NY
RAYMOND F CINELLI
MILOS GLIGIC
EDWARD E HUGHES
WILLIAM C LAW

308- CHICAGO, IL
GAETANO M FAGIOLO
MICHAEL MURPHY
DEVON R OVERSTREET
ELSIE M PATTERSON
DANIEL RENO
MYRON WAITES

425- HARTFORD, CT
ROLAND BERTRAND
RONALD GINA
RICHARD HOLLAND
ROBERT JONAH

443- STAMFORD, CT
JOSEPH HARTLE

448- SPRINGFIELD, MA
LEO SAGAN

519- LA CROSSE, WI
THOMAS L SANDERSON

558- SHREVEPORT, LA
GEORGE LEE KENDRICK

568- ERIE, PA
RICHARD H COLLEY
DANIEL J WYSOCKI

569- EDMONTON, AB
PHILIP T HEEMERYCK
THOMAS G JARVIS
LORRAINE F PIERCE
JOHN M ROCHE
MATTHEW SULLIVAN
DESMOND A THOMPSON
DOUG WOLLMAN
ALEXANDER J YAROSHUK

580- SYRACUSE, NY
HARLEY S LOVELESS
LOUIS MIKE

583- CALGARY, AB
GORDON M ALEXANDER
EDWARD S BARBER
HARRY G BENNETT
BEULAH CAMUS
ANDREW CARMICHAEL
MICHAEL J GROVES
MICHAEL V RICHARD
KENNETH K SCHULTZ
RONALD G THIRLWELL
FRANK WALDRON

587- SEATTLE, WA
VERNON R ADLER
CHRISTIAN M COLLINGWOOD
JAMES T HULSLANDER JR
GORDON M JENKINS
CRYSTAL V LAW

588- REGINA, SK
BERTRAM C REIMER

589- BOSTON, MA
CHARLES E BANKS
ROBERT J BOWES
BERNARD A COGAVIN
CARLO F CORDARO
FRANCES J FLEMING
JOSEPH F GORDON
JAMES HALL
BRUCE M HAPGOOD
ANDREW HIGHET
BLAIR S JOHNSON
DAVID J LENANE
RICHARD L LEWIS
PAUL J MC CARTHY
DONALD J MC COLGAN
DOROTHY M MINGOES
STEPHEN F NESTOR
NICHOLAS OLIVOLO
JAMES R PORTER
PHILLIP K ROBERTSON
FRANK C ROOME
JAMES F RUSSELL
TIMOTHY F SULLIVAN
BENJAMIN F TILLEY
CHARLES TUMASZ
EMIL N WIEHER

591- HULL, PQ
RENE NADON

618- PROVIDENCE, RI
ROBERT S OSBORNE
BRADFORD OXNARD III
LOUIS PENNACCHIA
ANDY SANTAGATA

627- CINCINNATI, OH
JUAN J SCHAUPP

628- COVINGTON, KY
MARVIN LEE BLACK
JOSEPH RING
DANNY L WEAVER

662- PUEBLO, CO
WILLIAM M LUKENBILL

682- FORT WAYNE, IN
ALICE M WRIGHT

689- WASHINGTON, DC
COLEMAN ADAMS
SAMUEL AHN
PATRICK J ANASTASI
EDWARD ANDERSON
ALFRED D HARDY SR
WILLIAM J HARRINGTON
WILLIAM R HARRIS JR
CARL ELLIS HOLT
JOHN E JACKSON
HORACE L JOHNSON
CARROLL T JONES JR
CLARA M JONES
JOSEPH B KEPLINGER
JOHN E MACK
RICHARD C MC KOY
JAMES H MC NAIR
HUBERT DOUGLAS MIMS
JOHN C NOLAN
CLYDE PILGRIM
VICTOR LYLE QUICK
DORSEY SHOUSE JR
GEORGE P STARKS
LAWRENCE WASHINGTON
JOSEPH E WOOTEN
KAY F WRIGHT
SUMOIWU G YEKEH
HOWARD C YOUNG

694- SAN ANTONIO, TX
HENRY Z AREVALO
EDWARD AVELAR
CHARLES C CRAIG
RICHARD MUNOZ

713- MEMPHIS, TN
JAMES R AGEE
DALE M CARNEY
RALPH H GORDON JR
THOMAS R HORTON
WILLIE J HURT

714- PORTLAND, ME
JOSEPH O MALLOY

725- BIRMINGHAM, AL
ROBERT BAKER
BOBBY G WAID
ERNEST EDGAR WHITE JR

726- STATEN ISLAND, NY
FRANK AHLBORN
CHARLES ARGENTO JR
WILLIAM W SIVERSON

732- ATLANTA, GA
MARVIN P BRITTAIN
IBRAHIMA CAMARA
GLENN COLEMAN
JOHN T CRINE
THOMAS DEBOSE
HAROLD C MC GUIRE
JAMES M POORE
JOHN D SMITH

757- PORTLAND, OR
BERTHA C APLEY
GEORGE W BOYNTON
OBEDELL COXEFF
EDWARD E CRUMBLE
ROGER L DAVIS
BILLIE D DIXON
JOHN P DROZDA
LARRY D DUNHAM
BYRON L ESTES
LEN G FAREY
LUELLA L GANT
JAMES W GARMAN
RONNIE G HARTMAN
JOHN D HODGDON JR
CURTIS A IRWIN
CHAD M MATHER
PATRICK J MURNIN
GEORGE R PAYNTER
JAMES E ROCK
SANDRA L RUTZ
ELLIS J SIPLE
MARY M WALKER
RONALD L WILLEMS
RODGER C ZWETZIG

758- TACOMA, WA
WILLIAM D SMITH

765- MONTGOMERY, AL
MILFORD W BROWN

788- ST. LOUIS, MO
MARK C ABBOTT
RALPH C ANDERSON
FRANK J CAPASSO
WILLIAM CARTER JR
COY R EAKINS
THELMA JOHNSON
NANCY L LONG
MICHAEL J NOCHTA
STANLEY N PONCELET
ELLA M STANTON
RONALD J WILLIAMS
SAM J ZUCCARELLO

801- ALTOONA, PA
WILLIAM J FANELLI

819- NEWARK, NJ
LOUIS DE MEDICI
EARL EDWARDS
JOHN M HARAS
JOSEPH E MAHON

820- UNION CITY, NJ
JUAN GONZALES
HAROLD PHILLIPS
GEORGE SOBOLEWSKI

824- NEW BRUNSWICK, NJ
JAMES W MAHON
MELVIN J MC GEE
JAMES REILLY
JOHN VAN HORN

825- ORADELL, NJ
RICHARD H SCULLY

842- WILMINGTON, DE
JAMES H GILLEN

846- ST. CATHARINES, ON
RONALD S KIVELL

847- ST. JOSEPH, MO
GERALD LEHR

880- CAMDEN, NJ
CHARLES BUNDY
RICHARD DONLEY
GARY L MORGAN
THOMAS QUIGLEY
FRED SEYMOUR

956- ALLENTOWN, PA
ELAINE C MATHEWS

996- SOUTH BEND, IN
GAIL KENNETH DIVINE

998- MILWAUKEE, WI
KRISTIN GIERACH
JOSEPH F GRAHAM JR
MICHAEL J HOGAN
REGINALD R KOSTRZEWA
MICHAEL J NOONAN
CHESTER PROPP
ROLAND C RANSOM
GERALD REED
JERRY L REED
MICHAEL J VEIERSTAHLER

1001- DENVER, CO
BOBBY LA MARR JENT
JOHN L MARTINEZ

1005- MINNEAPOLIS
& ST. PAUL, MN
FRANCIS D ECKERT
JEROLD D JOHNSON
HOWARD J SWINTEK

1037- NEW BEDFORD, MA
MICHAEL F CORREIA

1039- LANSING, MI
JAVEL R LEWIS

1091- AUSTIN, TX
BENNY GOODLOE
CARLOS MEDRANO

1108- QUINCY, IL
DOLORES FRANCES BIRCK
DORIS E MILES

1160- MONROE, LA
HOLLIS C CRUSE

1164- KNOXVILLE, TN
RICHARD MC BEE
PATRICK LISA M

1177- NORFOLK, VA
JAMES W FLEETWOOD
JAMES GAMMON

1179- NEW YORK, NY
BRIAN K HARRELL
SALVATORE MANNO
ALFONSO MARULLO
SAMUEL ROBINSON
ANTHONY SAPPRAICONE
ELMER SIEGEL

1181- NEW YORK, NY
MARGARET AIELLO
MINDAUGIS BACEY
THOMAS CAMPONE
JOSEPHINE CASALE
MICHAEL CEA
JOSEPH CONNOR
BEAUBY DESROCHES
ADELE FARBER
YAKOV FILDER
HANNELORE FLOOD
BERNARD FRIEDMAN
CHARLIE W HELWIG
EDWARD W JOHNSON
DAVID THOMAS KNAB
JOSEPH LEGGIERO
JOSEPH LOCICERO
FRED WILLIAM LOFTIN
MARIA MATARESE
CARMINE MATONE
PATSY MILONE
GLADYS MOORER
ERNEST A NAVARRA
ANDREW J ORSO
STANLEY J OWENS
CHRISTINE PORFIDO
RONALD RICE
DENNIS ROBINSON
RUTH M RUSSO
CARMELA SCALA
RICHARD W SCHMITT

1225- SAN FRANCISCO, CA
MELVIN ALOYIUS ROSE

1235- NASHVILLE, TN
LEONARD ORR
JOSEPH C STOREY

1267- FT. LAUDERDALE, FL
STAFFORD KELLY
PEDRO R NIEVES

1277- LOS ANGELES, CA
MATTHEW ARAGON
THOMAS EDWARD BARHAM
VERNON E JACKSON
PAUL C KIM

1287- KANSAS CITY, MO
ROBERT E CARPENTER
MARVIN GILES
LARRY D RICE
JOHN J YAKLEY

1300- BALTIMORE, MD
EDMOND D AUSTIN
STEVEN W FOCHT
EVELYN UNDERDUE

1309- SAN DIEGO, CA
KENNETH A MAUER
DENNIS L MC KAY
ARNOLD N NELSON
HENRY L PHILLIPS

1317- CLIFTON, NJ
LEONARD PATTI

1321- ALBANY & TROY, NY
DARRYL L COLEMAN
CHARLES J FOSMIRE
THOMAS A MULLEN
GERALD A WHITNEY

1342- BUFFALO, NY
EDWARD BARRY
LORETTA DOYLE
FRANK C ERNST JR
WILLIAM S KIRSCH
JOSEPH LEWANDOWSKI
MIGUEL LUGO
CHARLES MARASCO
SALAMON MARKOVITS
SAMUEL H TEW

1374- CALGARY, AB
ALFRED F BAGDON
DAVID O BOYD
ALFRED H COUPLAND
HOWARD MILLER FORMO
ROBERT G MARSHALL
THOR SANDBERG
ERNEST THILLMANN
ALAN YAMAMOTO

1385- DAYTON, OH
MICHAEL D JEFFERSON
JAMES T STORIE

1415- TORONTO, ON
ANTHONY FERGUSON

1433- PHOENIX, AZ
DENNIS J AUMAN
NEIL H HAUAN
DOYA HENDRIX
JANET KARTAK

1436- HARRISBURG, PA
D L JONES

1447- LOUISVILLE, KY
ROBERT T FLEMING

1462- ST. JOHN’S, NL
FREDERICK MOORES

1464- TAMPA, FL
JERRY W WINTERS

1496- WILLIAMSPORT, PA
JARRETT F TROWBRIDGE

1498- JOPLIN, MO
DENNIS L SCHOEPHOERSTER

1505- WINNIPEG, MB
WILLIAM A BREMNER
WILLIAM A PANTING
AMY RICHARDS
MYRON D SMITH
EDWIN G SUTHERLAND
LORRAINE SUTHERLAND
LLOYD WILDE

1548- PLYMOUTH, MA
FRANCIS REYNOLDS
RAYMOND B SULLIVAN

1555- OAKLAND, CA
CHARLES E ABNER
JULIAN L HARRIS

1576- LYNNWOOD, WA
ROY D AKIN

1587- TORONTO, ON
GEORGE GAUTREAU
SCOTT GIBSON

1614- DOVER, NJ
SEAD MAHALBASIC

1625- BUFFALO, NY
CHARLES NANCE

1700- CHICAGO, IL
JOHN R CRANFILL JR
DONALD J DAVIS
ADAM FREDMONSKI
ROBERT J JURGENSEN
JAMES N O’NEAL
ANDREW J PEDDYCORD
RAY PREECE
JAMES H VICKERMAN

1701- SARASOTA, FL
LUANNE M KELLER

1753- VENETIA, PA
PEGGY KRAVEC

1760- OTTAWA, ONT
JOSEE ROLLIN

1765- OLYMPIA, WA
VICTOR L SHAW