Members

In Memoriam: November 2019 - March 2020

1- MEMBERS AT LARGE
DON E BROOKS
DAVID JOHN BUTLER
RICHARD J CAPRARA
KENTON HERBERT COKER
MERRILL HERBERT DAVIS
JACK H LEE
LE ROY MOATS
ALBERT H SNIDER JR
REESE D THOMPSON

26- DETROIT, MI
LAURA M THOMPSON

85- PITTSBURGH, PA
WILLIAM R ALLEN
CHARLES J BANACHOSKI
GREGORY S BRYANT
ARTHUR R CHESS
FRED COBBS
CHARLES E COMER
JAMES E COWANS
NATHANIEL J DANIELS JR
EVERLEAN DAVID-JOHNSON
NICHOLAS J DRAPALA
ROBERT FRANCIS FETSKO
ROBERT GODWIN
MILFORD C GRAHAM
GARY W GRESH
WAYNE E HANKS
RICHARD HARDTS
ALLEN E HARRIS
LINDA L JEANETTE
CLIFFORD A KAROLAK
THOMAS M KINZLER
WILLIAM P KISTLER
NORMAN LANKEY
JOHN R MC CANN
MICHAELEEN K MEREDITH
ROBERT B MEYERS
GODFREY T MOORE
LEO M NESTLER
GEORGE J ORY
RALPH OXENDINE
CHARLES E RYAN
ANNIE W SCATES
WILLIAM L SCOTT
RICHARD E SNYDER JR
GEORGE J TOMASIC JR
JAMES WILDER
ANTHONY R ZICCARDI

89- NEW CASTLE, PA
NICK D CATARCIO
JEFFREY P JONES

107- HAMILTON, ON
EDMUND N GRAHAM
WILLIAM SISAK
ROBERT W THOMPSON

113- TORONTO, ON
JACK ATHERTON
CHARLES ATTARD
WILLIAM BALFOUR
ONOFRIO BARBIERI
DANA DEAN BEDFORD
LIONEL BENJAMIN
MANUEL P BORG
ANNE BROWN
KERRY DONALD CALDER
JOHN W CAMPBELL
RICHARD V CARUANA
SUSAN CLOW
RICHARD F COLYER
WALTER COPETTI
FRANCIS P DENEAULT
RENZO DURANTE
ALFRED E GEBERT
VINCENT GILLEN
HANS RICHARD GRUBNER
ALEXANDER R JACOB
PETER E JAUE
PETER LECH
SAM LOTUFO
KENNETH N MALLETT
ANTONY MARLEY
MICHAEL J MC CAUGHEY
JOHN M J MC CLUSKEY
DANIEL MC GUIRE
JENNIFER MYLES
MICHAEL NESBITT
RAYMOND O’CONNOR
ARTHUR BERTRAM OWEN
PETER PETSINIS
JOHN J SARDELLA
JAMES STEVENSON
PAUL C VON ZUBEN
JOHN WALKER
THOMAS WESTLAKE
HARRY C WILKINS
PETER YAREMA

164- WILKES-BARRE, PA
KARL M ZUZEL

192- OAKLAND, CA
RICHARD A BENNETT
JOHN BUTTERFIELD
CLIFFORD EUGENE GREGG
ALEX J JONES JR
PAMELLA J LACY
CELSO SALAIZ JR
JACQUELYN SWANSON-MOTHERSHED

241- CHICAGO, IL
DE WAYNE W ALLEN
WALTER B ALLEN
CONNIE M BOATMAN
JESSE BONILLA
ROBERT J BONNER
ROBERT C CALAMARI
GEORGE DAVENPORT
OZIE DAVIS
KENNETH L EDWARDS
TOM E ELERBY JR
MICHAEL FAIRCHILD
JOHN H GARCIA
ALPHONSO GOVAN
CYNTHIA D GREEN
PHILIP J GRZENIA
HARRY J HALL JR
KEVIN J HALLEN
GENE A HAWKINS
JAMES E HOBBS
CHARLES M HUNT
GEORGE J LAICA
SHIRLEY L LOUIS
GEORGE MYLES
VERNA REED
OSCAR RICH
ROSALIND R ROSENBERG
HECTOR E RUIZ
BONNIE M SANDERS
WALID M SHAAR
JEANETTE C SHARP
ROOSEVELT SIMPKINS
KEITH E SZLAK
MELVIN TOBIN
JOSEPH VALTIERRA JR
CYRUS E WASHINGTON
GARY WEATHERSBY
JAMES D WILKENS
HARVEY H WILSON
ALLEN C WOODARDS

256- SACRAMENTO, CA
TIFFANY T BURLIEGH
JONATHAN C SMITH
RUTH WILBURN

265- SAN JOSE, CA
RANDOLPH O FANNIN
RICHARD D NORRIS
ALFRED RHEM

268- CLEVELAND, OH
MICHAEL D JACOBS
THADDEUS STRENKOWSKI

279- OTTAWA, ON
YANCEY R W HAND
WILLIAM R MAC DONALD
JASMIN V MAJOR
MARTY P MC KALE
PHILIP A RIDGE
GLEN D SHESKAY
HENRI J TREPANIER
YOLANDA A WALLACE
SHARON A WRIGHT

281- NEW HAVEN, CT
MARY E BOSTIC
DAVID H WINSTON

282- ROCHESTER, NY
VINCENT G ARENA
LLOYD THOMAS

308- CHICAGO, IL
MEER H ALI
WILLIAM N BROWN
LISA T CHAMBERS
AMBRUS CRUMBY
SHIRLEY A DAVIS
COPELAND EDWARDS
CHARLES ELLIOTT
PATRICK J FORDE
RICK HARRIS
REGINALD T HAYES
DORA IVORY
JAMES JACKSON
JOSEPH JAMISON
JOHN W JOHNSON JR
WALDEMAR KASZUBSKI
BOBBY LARRY
SANDRA DAWN MITCHELL
WALTER W NOWAK
JASON RENTERIA
LAWRENCE ROSEBAR
WALTER F STASULAS
BETTY J STONE
JOE TANKSLEY
ADRIAN W TAYLOR
ANDRA TUBBS
LEONARD UPCHURCH
MINNIE L WAKEFIELD
DOUGLAS WILLIAMS
JOHN E WISDOM

416- PEORIA, IL
JAMES J DEWASME

443- STAMFORD, CT
WILLIAM G SPINKS

508- HALIFAX, NS
JOHN A GAMMON

558- SHREVEPORT, LA
J W STATHAM
BOBBY G WILLIAMS

569- EDMONTON, AB
JOHN DEAN
ROBERT MANCHUK
LAWRENCE A NOWAK
PETER J SCHELLEVIS
GEERT ZWIER

583- CALGARY, AB
HORACE W BENSTEAD
CONRAD BOUTET
KENNETH EDGAR CARLIN
THEODORE T COLLEDGE
JAMES S COOPER
THOMAS H COPELAND
PIUS FEIST
ROGER J MC DONALD
ROBERT WEBSTER
GARY WAYNE WISE

587- SEATTLE, WA
FRANK J BURNS
JOSEPH K FAHLGREN
WILLIAM E HAWK
JARED KILLEY
JOHNIE W MOIR
KIM P MYHRES
C DON REED
TOSHI YAMAMOTO

588- REGINA, SK
ARTHUR ELMOR PEARCE

589- BOSTON, MA
JOHN H ABUSHEERY II
PAUL ASH
EDWARD S BENN
CLIFFORD A BURRI SR
JOHN F CANAVAN
GERALD D COHEN
FRANCIS CONTRADA
EDWARD P DOOLAN
KENNETH L EDWARDS
BENNY EVANS
SPARTICO J GOBBI
JOHN W HARDY
WENDELL HENRY
CLIVE J KEAZER
FRANCIS L KIEHLE
EUSTAN C MARSHALL
JOHN MATSON
FRANCIS J MORRISON
ROBERT G MORSE
EDWARD J O’CONNELL JR
KEITH J O’DONNELL
ENDA S QUINN
CHRISTOPHER REANEY
STANLEY E SVENSSON
ARON TENENHOLTZ
JOHN J WALKINS
WILLIAM E WALLS
DONALD S WHITCHER
CHARLES D WYNOTT

615- SASKATOON, SK
RYAN KNELSEN
DOUGLAS D WINTER

618- PROVIDENCE, RI
KEVIN F HEALEY
STEVEN M MURRAY
ALLEN PRINCIPALE

627- CINCINNATI, OH
EUGENE P BRONDHAVER

628- COVINGTON, KY
CHARLES E ENGLISH

682- FORT WAYNE, IN
LEWIS CARY SIMS

689- WASHINGTON, DC
RICHARD B BARLOW SR
GRADY L BARTON
GEORGE E BOSWELL
HARVEY L BOYD
LILLIAN R BRAXTON
BERNICE M CARTER
CAROLYN R COLBERT
LAWRENCE B COLEMAN
MICHAEL CURTIS
WILLIE DUNBAR JR
ANDREW E EDWARDS
WILMER L EPPARD
DOUGLAS M EVANS
RONALD W GIBSON
STEPHEN M GILL
ELIJAH GRANT
WILLIE R GREEN
JOE LOUIS GREENE
ALBERT G HILL
ANGELA D HOLMES
BEX M KENNARD JR
BYSUNG S KIM
HARRY ARNS KLOTTER
ODELL MATTOCKS JR
ROBERT L MILES
RODNEY MINOR
HARVEY B NORRIS
DANIEL C PERCY
SOLOMON B PETERSON
JOHN J PHILLIPS
WILLIE L PRICE
OSWALDO C VILLARRVEL
MICHAEL K WELCH
CHARLIE N WHITE
RONALD E ZELL

694- SAN ANTONIO, TX
ROBERT G RUIZ

713- MEMPHIS, TN
WILLIAM A HERRON
JAMES E LANGSTON
ROBERT MC COY
MELVIN RICHARDSON

714- PORTLAND, ME
THOMAS R MAC LEAN

725- BIRMINGHAM, AL
CLARENCE MILLER

726- STATEN ISLAND, NY
JOSEPH AGURTO
LAWRENCE J HANLEY
ROBERT JANTZ
ROBERT KAISER
HERBERT KILGORE
DOMENICO PEROSINO
MARTIN SCHWARTZ

732- ATLANTA, GA
PERCY D ADAMS
BERNARDO CHILDS
JACQUELYN HACKNEY
EUGENE HATTEN
CATHERINE HILL-ALLEN
TOBIE F MITCHELL
WILLIAM G NEWTON
WILLIAM T WALKER

741- LONDON, ON
STELLA J L ANDERSON
GEORGE B LEACH
ALBERT LUDTKE
ROBERT O SEGUIN

757- PORTLAND, OR
ARTHUR T DEMING
FRED L HARRIS
JEANETTE A LARSEN
FREDRICK C MORELAND
STEPHEN D ORR
JAMES E POLLOCK
GARY G RUCKMAN
BETTYE L SMITH
STEVE J SPILKA
GLORIA J STARLING
WILLIAM A WARDY JR
JOHNNY B WILLIAMS
RONALD F WITTIG

758- TACOMA, WA
JOHN L IBLINGS
TODD PETERSEN

788- ST. LOUIS, MO
OSCAR C BAUER
HILLIARD L DE BOE
TERRY S DITZLER
UREAL HOLTON
JAMES D JACKSON
FREDDIE B MANEY
ARLENE MITCHELL
MILDRED L MITCHELL
HARRY M O’BRIEN JR
TERRY L RUMPF
IRMA D SISSIN
JESSE J SPRAGGINS
JUANITA TAYLOR
FRED W VAUGHN
WILLIAM C WHITE
AMOS WILSON

819- NEWARK, NJ
FRANCES HOFELE
LEVON INGRAM
JOAN A SHUMATE
KEITH STANFORD

820- UNION CITY, NJ
PETER TIRONE

822- PATERSON, NJ
JACK POVENTUD

824- NEW BRUNSWICK, NJ
JOSEPH C BALSAMO
JAMES P KENNY

825- ORADELL, NJ
HOWARD GERBER

846- ST. CATHARINES, ON
ANDRE MICHELS

880- CAMDEN, NJ
WILLIAM J BECKER
THOMAS J BEE
DAVID HAVELOW
CATHAY MITCHELL
WILLIE NIXON
EMMA M PETITT
SCOTT ROBINSON
FRONIA SCOTT
NOVELLA TURNER
ALICE WATSON
JOSEPH W WILSON

987- LETHBRIDGE, AB
JAMES E GOODSELL
ROBERT S POTVIN

996- SOUTH BEND, IN
JOSEPH T TAYLOR

998- MILWAUKEE, WI
CECIL BARTON JR
DANIEL J BLUNDELL
CHRISTOPHER BURRILL
JAMES G GIVINGS
GENE E KRUG
ROBERT J MATASEK
BOBBY C MORROW
WALTER PERRY
THOMAS P RASSEL
THOMAS N TARNOWSKI

1001- DENVER, CO
RICHARD E CRAMER
PATRICIA J DAMUTH
RICHARD L FOLDS
AARON WAYNE HILL
ABEL MAX MENDOZA
GENNY L SMITH

1005- MINNEAPOLIS
& ST. PAUL, MN

LAWRENCE H BEYER
JAMES C FARR
JAMES F HUMPHREY
WILLIS J MILLER
THAO N XIONG

1027- CITY OF FRESNO
ROBERT T RAMIREZ

1108- QUINCY, IL
BETTY J BUXMAN

1160- MONROE, LA
DAMIAN D ARMSTRONG

1179- NEW YORK, NY
JOHN C AMOROSO
GENE KAGAN
CLARENCE SMALL

1181- NEW YORK, NY
JAMES AITOLA
JOSEPHINE BLOOMFIELD
JEAN CEARC
MARIO CESAR
MARIE ROSELI CHEVRY
STANLEY COHEN
DOMINICK DE SANTIS
CONCETTA D’ELIA
ROSE DIELE
MARIE DIONISIO
EDELINE DUPONT
MARY ANN FERTIG
ANN M FITZGERALD
JOSEPHINE FRASCA
WALTER JEFFERSON
WILFRED JUSINO
ARMOND KELLEY
TONY LA BUA
BRUNA LA MANTIA
MICHAEL LA RUSSO
MARGARET LANDY
CAMILLE N MARIELLI
JOHN MORAMARCO
MARGARET NIGRO
CHARLES NYMAN
ROBERT E PAPKE
MICHAEL J PARENTI
HEATHER PEPE
KEVIN RILEY
VIOLA RUSSO
PHILIP S SAVATTERE
DANNY R SMITH
JASON G TROTMAN
JEAN A VALENTI
JOHN A VARRIALE
MARIE J VERNACI
ROSE WILSON
RAYMOND K WILSON JR
JAMES E YEZZO

1182- ST. JOHN, NB
EDWARD JOSEPH SHANNON

1235- NASHVILLE, TN
WILSON P COLLINS
WOODROW SALES

1251- BATTLE CREEK, MI
QUEDELLIS GREEN
ANTHONY UGHETTI

1277- LOS ANGELES, CA
MONEY C BROWN
EDUARDO GARCIA
HELEN B HERNANDEZ
LORENCE RAY HUBLER
ROBERT Z RAMOS
KARLA RUSSELL
JAIME S SERRATOS
MINH GIA TON
HUY X TRAN

1287- KANSAS CITY, MO
HILDREN CANADY

1290- MONCTON, NB
PETER CHILDS
ARLENE GIROUARD
PAUL HERBERT

1300- BALTIMORE, MD
SAMUEL REYNOLDS
AUBREY C WILLIS
SILAS A YOUNG

1309- SAN DIEGO, CA
JOHN JUNIOR CRIPPEN
EMMITT W LOGGINS

1321- ALBANY & TROY, NY
RICHARD CHEVALIER
PETER FARRON
WILLIAM L HAMMOND
ERNEST F PERRETTA
SYLVESTER D SHIELDS
MICHAEL K SUSKO
VITO J VENEZIA

1338- DALLAS, TX
LEROY TAYLOR

1342- BUFFALO, NY
FRANK BOICE
STEVEN J BONNAS
LUCILLE E DZIOMBA
GARY B JONES
JOSEPH OLEJNICZAK
DENNIS J SIXT
RAYMOND STROH

1345- READING, PA
THEODORE D BERRY

1360- TOPEKA, KS
DAVID A BAUERLE

1374- CALGARY, AB
DOUGLAS V KRIENKE

1415- TORONTO, ON
GHISLAIN LEVESQUE

1433- PHOENIX, AZ
JOHN T HUG
KEVIN SHAW

1447- LOUISVILLE, KY
ELBERT BLEDSAW
TERRY A MADISON
PHILLIP L MCCARTY

1462- ST. JOHN’S, NL
PAUL THOMAS BIDDISCOMBE
GERALD FLEMING
JOHN J REID
RANDELL J ROSE

1464- TAMPA, FL
STANLEY E WOOD

1474- RICHMOND, IN
WILLIAM J COON

1505- WINNIPEG, MB
PETER BORODENKO
HENRY BRADFORD
JOYCE L CARPENTER
FARAMARZ MAHDI
GEORGE NICKEL
PETER PENNER
FELIPE A PEREZ
PETER H REMPEL
WILLIAM THOMPSON
SHELDON C TOUGAS

1555- OAKLAND, CA
KERRY D MORAN
JAMES D WIERSEMA

1564- DETROIT, MI
SCOTT A CANUTE
MARGARET A SPRUILL

1572- MISSISSAUGA, ON
ROBERT G MC FARLANE
RONALDUS C RYK

1573- BRAMPTON, ON
RETINDER PANDHER

1591- BROWARD COUNTY, FL
PATRICIA A AGRAMONTE

1603- BETHLEHEM, PA
JODY A HOUSER

1614- DOVER, NJ
FRANCIS W POLO

1700- CHICAGO, IL
BILLY A CASH
WILLIAM A COLLYER JR
GEORGE K MOORE

1747- PORT ALBERNI, BC
CAMERON MC KINNON

1764- WASHINGTON, DC
ALBERT CORREY
HOWARD ROGERS