Members

In Memoriam: March - April 2018

 

1- MEMBERS AT LARGE
JOSE C BAILON
LEROY S BROWN
EARL L GAY
DARWIN R SWANSON
MATILDA TOWNSEND

26- DETROIT, MI
DENNIS D MALCOM

85- PITTSBURGH, PA
DENNIS P BALDINGER
PAUL THEODORE CODY
FRANK DE PIETRO
EDWARD W DUFFY
NORMAN GEIGER
THURMAN D KEIFER
GEORGE KLAUSS
GEORGE LUCAS
RONALD W REISS
ROBERT W STOKES
DONALD G WEIMER

107- HAMILTON, ON
DAVID ALLAN SHEPHARD

113- TORONTO, ON
ROBERT JAMES BEST
WOLFRAM BRANDSTETTER
CARMEN JOHN BRASSEUR
PETER G DONAGHEY
DAVID F GARSIDE
LEWIS HAWTHORNE
DERRICK HERDSMAN
JOHN EDWARD HILLS
EDME JEAN-BAPTISTE
WILLIAM G MC CAFFERY
WILLIAM W METCALFE
ALFRED ALBERT MILLER
SAMUEL A SHILLINGTON
TANYA E YANTHA

164- WILKES-BARRE, PA
KENNETH CHAPMAN

192- OAKLAND, CA
ARLENE L HANNING
JEROME V HOLMES
MICHAEL A SHILOH
CLARENCE M WILLIAMS

241- CHICAGO, IL
SULLIVAN J CROSSLEY
DANIEL A DALEY
YVONNE GOGGINS
CLARENCE HARRIS
WILLIE B HAYNES
LEONARD N HEADY
GLORIA JACKSON
SAM F JOHNSON
MICHAEL MATAS
FRANCES MULARSKI
REIMAR PIELSTROM
JUDY A RENO
LEVESTER SAGO JR
ALECCIS SANTIAGO
CLARENCE H TAYLOR
LITTLETON THOMAS JR

256- SACRAMENTO, CA
ISAAC STEWART

265- SAN JOSE, CA
SERGIO E ABARCA
MICHAEL BELLETTI
CHARLES E GORDON
THOMAS G LUGO
ROY B MARCELO
ALFRED MC GLONE
CHARLES STEELE

279- OTTAWA, ON
EDWARD HARROP
EDWARD KEELEY
JOHN RICHMOND

308- CHICAGO, IL
CARY BAKER
DARRELL BUFORD
LOLA L DUCREE
JOSEPH C JOHNSON
MERLINE MANN
PAMELA R MC KEEL
ROBERT B NELSON
CORINE A SPEARS

381- BUTTE, MT
JOYCE VENTZ

425- HARTFORD, CT
EGBERT R MALCOM

558- SHREVEPORT, LA
JACQUELINE JOHNSON

568- ERIE, PA
RICHARD L ACE

569- EDMONTON, AB
FAIZAL BACCHUS
SAMUEL G DAVIES
GORDON E JARVIS
PETER LUBBERS

580- SYRACUSE, NY
MALVIN SPURLING

583- CALGARY, AB
KENNETH J BARDELL
GERALD A BARNETT
EVALD GERLAT
ARTHUR L JOHNSTON
JOHN H KEATS
MAN-WAH T LEE
SUSAN A LEWIN
ARTHUR MILES

587- SEATTLE, WA
JOHN L BLANKENSHIP
FRANK FALSENI

589- BOSTON, MA
ARDIS BOSWELL
JOHNNIE M BULLARD
DONALD E EAMES
RICHARD L FORTIER
JOHN J GRIFFIN
VICTOR G JACKSON JR
JOHN N LINSO
ROBERT J MAUGHN
JOSEPH MC ADAM
CORNELL MC WILLIAMS
WALTER W PECEVICH
ROBERT R PUGLIESE

591- HULL, QC
GHISLAINE ROZON

616- WINDSOR, ON
FREDERICK J GRAHAM
THOMAS E MALING

618- PROVIDENCE, RI
FRANK M ADAMO
JOHN A ARAUJO
ROBERT T BUTLER
ROBERT DEMORANVILLE

628- COVINGTON, KY
BOBBY HALL

638- CEDAR RAPIDS, IA
STEVEN W LAUTERWASSER

689- WASHINGTON, DC
EDWARD S EPES
MARIO A FATIGATI
ROMANO L JOHNSON
MARY L KAY
MICHAEL A MARTIN
WILLIAM R THOMAS
GLENN J TYNDELL
ROSALIND M WRIGHT

694- SAN ANTONIO, TX
LINO OZUNA

713- MEMPHIS, TN
JAMES F OWEN
REGALD A SWAUNCY
ROBERT L WHITAKER

725- BIRMINGHAM, AL
JAMES HAROLD RATLIFF

726- STATEN ISLAND, NY
JOHN GOLDEN
FRANCIS J PAUCIULO

732- ATLANTA, GA
CARRIE B FULTON
BOBBY G JOHNSON
JAMES HOYT MORGAN
HENRY MURRAY
CHARLES REED ROBINSON
LARRY STEWART

741- LONDON, ON
ROBERT EDWARD DODD

757- PORTLAND, OR
RALEIGH COURSON
JOHN M GROVE
WILLIE J KELLY
STUART J LINFOOT
MICHAEL T OLIVER
JERROLD L PATTERSON
ZELLA M SERNIOTTI
STANLEY WHEELER
JACK D YOUNG

758- TACOMA, WA
IRWIN MITZE
RICHARD O TENNEY

788- ST. LOUIS, MO
CHARLES B BEASON
AUSTIN J HODGES
DOROTHY M OLIVER
GLODEAN THOMAS
JODIE C VERNER SR
FRANCIS D WHELAN

819- NEWARK, NJ
JEANETTE MORRIS
JOHN ROBERTSON
FRED B TONEY
LARRY WILEY
LUCIOUS D WILSON III

822- PATERSON, NJ
TOMMIE R BENNING

823- ELIZABETH, NJ
ANNA M ROYAL

824- NEW BRUNSWICK, NJ
SALIM BENMAHIDI
RAYMOUND MC DANIEL

846- ST. CATHARINES, ON
PETER AUSTIN MEDLAND

966- THUNDER BAY, ON
GUY RANGER

993- OKLAHOMA CITY, OK
CLARA S RADER

998- MILWAUKEE, WI
THOMAS A ROMANOWSKI

1005- MINNEAPOLIS & ST. PAUL, MN
DOUGLAS E GOOSELAW
GEORGE SAARI
JOHN R WESTPHAL

1179- NEW YORK, NY
JOSEPH A ROSENTHAL
NICOLO ROTOLO
RALPH SCHENA

1181- NEW YORK, NY
BENJAMIN AGATI
CARLO ANTONUCCI
SHERMAN BECKER
ROBERT BERTUGLIA
JUDITH BRAUNSTEIN
WARREN CAUGHMAN
CAROL E COHEN
PATRICK J CONNOLLY
CARMELA DI BENEDETTO
KORI L DIAZ
SAMUEL DIORIO
JAMES HOLLOWAY
CALLIOPE KASTANOS
JAMES J LUTZ
RACHEL MANGANIELLO
MARY MONTAG
JOAN PAGLIUCA
ELVIRA PAPADIA
ANTHONY T SCHIAVONE
MARY SEIBERT
PAUL D SIEDERMAN
LEANA SPENCER
CAROLINE STRYJEWSKI
YONEL VERNA
MICHAEL F VIKARA
HATTIE M WILSON

1225- SAN FRANCISCO, CA
ARVID G NEWTON
FABIAN A SMITH

1235- NASHVILLE, TN
CHARLES E BATTLE

1249- SPRINGFIELD, IL
WILLIAM BURRIS

1277- LOS ANGELES, CA
EMILIANO DIAZ
JAMES G GARCIA
JIMMIE HUBBARD JR
GEORGE D NERIO
RUDY K SILVA JR
PHILIP E VESTAL

1309- SAN DIEGO, CA
GARY E HOOD
FRANK RE

1320- PETERBOROUGH, ON
RAY JOHNSON

1321- ALBANY & TROY, NY
MICHAEL T DONAHUE

1328- RALEIGH, NC
LEMUEL T WOODS

1342- BUFFALO, NY
RICHARD CANZONERI
STEVE R D'ANNA
CAROLE L GRUSCHOW
RALPH QUANCE
JEAN SANDS

1374- CALGARY, AB
EDWARD R SEVERSON
DONALD K SMITH

1385- DAYTON, OH
WILLIAM J BOOHER
MARTIN GARCIA

1415- TORONTO, ON
DOUGLAS MC ALLISTER

1447- LOUISVILLE, KY
JUSTIN N EVANS
THOMAS W SKAGGS

1493- RALEIGH, NC
THEODORE MYERS

1505- WINNIPEG, MB
JAMES R CARPENTER
JOSEPH A GALLANT
CHARLES B LEFKO
FRED J RUSSIN

1547- BROCKTON, MA
WILLIAM MAZUR

1564- DETROIT, MI
BELINDA J LONG